Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Kontaktai
Paslaugos
DUK
Skelbimai

Jonavos rajono mokyklos pasiruošė naujiems mokslo metams

Jonavos rajono mokyklos pasiruošė naujiems mokslo metams A. Reipos nuotr.

Artėjant rugsėjui Jonavos rajono savivaldybės ugdymo įstaigose baigiami įvairūs remonto darbai. Be to, ugdymo įstaigos pasiruošė priemones, kurios turėtų užkirsti kelią viruso plitimui ir užtikrintų mokinių bei mokytojų saugumą.

Ugdymo įstaigų pasiruošimą naujiems mokslo metams įvertino praėjusią savaitę jose apsilankę Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis, administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Vijolė Šadauskienė bei Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Žebrauskas.

„Darbai vyksta visose įstaigose – vienos atsinaujina vidaus patalpas, kitos tvarkosi fasadus, kiemus.

Kiek matėme, situacija mus džiugina ir ramina, galime patikinti vaikų tėvelius, kad naujiems mokslo metams pasiruošta tinkamai.

Žinoma, pasiruošimo metu šį kartą didžiausias dėmesys kreipiamas siekiant užtikrinti mokinių ir pedagogų saugumą, kad nereikėtų sugrįžti prie nuotolinio mokymo“, - sakė B. Gailienė.

Kaip ir kur vyks pamokos ir užsiėmimai?

Didžiausias pokytis laukia vyresnio amžiaus mokinių, nes bus stengiamasi veiklas organizuoti kiek įmanoma toje pačioje patalpoje, kaip pradinukams, kai skirtingi mokytojai atvyksta į klases pas mokinius, o ne mokiniai vaikšto pas juos. Taip bus maksimaliai apriboti kontaktai tiek pamokų metu, tiek po jų.

Mokyklose  bus valdomi mokinių judėjimo srautai, įrengiamos pertvaros koridoriuose, išnaudojamos visos laiptinės, įėjimai ir išėjimai iš pastato.

Patalpos, kuriose vyks pamokos, bus vėdinamos kiekvienos pertraukos metu, dažnai liečiami paviršiai dezinfekuojami. Įstaigose pasirūpinta, kad būtų tinkamos sąlygos mokinių ir darbuotojų rankų higienai.

Valgyklose vienu metu valgančių vaikų turės būti kuo mažiau, todėl vienos mokyklos maksimaliai išnaudos klases, kitos susidarys grafikus atskiroms grupėms maitintis valgyklose.

Kasdien bus stebima mokinių, darbuotojų, mokinius atlydinčiųjų sveikatos būklė. Bus draudžiama atvykti karščiuojantiems, sloguojantiems, kosintiems, turintiems kitų užkrečiamųjų ligų požymių.

 

Ar reikia dėvėti kaukes mokyklose?

Esant šiandieninei epidemiologinei situacijai mokiniams pamokų metu kaukių dėvėti nereikia. Tačiau bet kuriuo metu gali būti įvesti nauji reikalavimai, atsižvelgus į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo naujausius sprendimus. Nėra reikalavimų mokiniams ir dėl atstumų laikymosi būtent pamokos metu, tačiau laikytis saugių atstumų rekomenduojama visose bendrose mokyklos uždarose patalpose.

Mokytojai kaukes turės dėvėti ir pamokose tais atvejais, kai neišlaiko 2 metrų atstumo iki mokinių.

Mokinius į mokyklas atlydintys tėvai, ar atėję į klasės susirinkimą, būdami bendrose uždarose patalpose turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kai nėra išlaikomas 2 metrų atstumas nuo kitų žmonių. Į patalpas tėvams rekomenduojama įeiti tik išskirtiniais atvejais.

Įstaigos per vasarą atsinaujino

Bene didžiausi pokyčiai šiemet bus matomi Justino Vareikio progimnazijoje – čia tebevyksta viso pastato išorės atnaujinimo darbai. Ilgai laukta renovacija pradėta metų viduryje gavus Vyriausybės finansavimą, todėl darbai užtruko, tačiau vyksta labai intensyviai ir iki metų galo bus užbaigti.

 

Mokykloje taip pat jau suremontuota ir atidaryta iki šiol nenaudota šoninė laiptinė, suremontuotas trečio aukšto koridorius, pakeisti šviestuvai, remontuojamos mokinių rūbinės. Progimnazijoje įrengtas dar vienas užsienio kalbos kabinetas.

Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje šiemet buvo atnaujinti 3 kabinetai: suremontuotos grindys, sienos, lubos, pakeisti suolai ir baldai. Šioje mokykloje taip pat atnaujintas trečio aukšto koridorius.

Jau anksčiau atnaujintoje Jeronimo Ralio gimnazijoje šiemet moksleiviams įrengta prieiga prie belaidžio interneto, o Senamiesčio gimnazijoje savivaldybės iniciatyva remontuojami įėjimo laiptai.

„Neries“ pagrindinėje mokykloje šiemet pakeisti sporto salės langai, atlikti antro aukšto koridorių ir foje remonto darbai, įrengta poilsio zona ir treniruoklių klasė.

Jonavos pradinė mokykla rugsėjį pasitinka įsirengusi priešmokyklinio ugdymo klasę. Mokyklos valgykloje montuojama pertvara, kad vienu metu galėtų valgyti kelios grupės. Mokykla ypač daug dėmesio skyrė mokinių ir pedagogų saugumui užtikrinti.

Lopšelyje-darželyje „Saulutė“ atliktas koridorių, foje, galerijos patalpų, laiptinės remontas. Lopšelis-darželis „Dobilas“ vaikus pasitiks suremontuotoje aktų salėje.

Lopšelyje-darželyje „Lakštingalėlė“ suremontuota viena ikimokyklinio ugdymo grupė Šilų skyriuje „Šilelis“, čia taip pat įsteigta nauja ikimokyklinio ugdymo grupė.

Lopšelyje-darželyje „Pakalnutė“ atliktas net trijų grupių remontas, išvalytas ir sutvarkytas lauko rūsys, atnaujinta lauko terasa, sutvarkyta dalis lauko žaidimų aikštelių, iki rugsėjo 1 dienos bus sumontuotos naujos vaizdo stebėjimo kameros.

Lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ atliktas dviejų grupių remontas, atnaujintos keturios lauko pavėsinės, įrengtas basakojų takas, pastatytas pažintinis namelis „Vabalų viešbutis“.

 

Jonavos darželį lankys ir kauniečių vaikai

Batėgalos universalus daugiafunkcis centras šiemet pasiruošė priimti vaikus iš šalia esančios Kauno rajono savivaldybės teritorijos – įstaigoje naujai įrengta antra ikimokyklinio ugdymo  grupė.

Dėl tokio unikalaus sprendimo dar metų pradžioje sutarė Jonavos ir Kauno rajonų merai: vaikai galės lankyti darželį netoli savo namų, o įstaiga racionaliai išnaudos turimas patalpas.

Batėgalos mokykloje vasarą buvo pakeista sporto salės stogo danga, naujai padaryta lietaus nuvedimo sistema, atliktas sienų remontas valgomojo patalpose, darželio rūbinės ir grupių patalpose, renovuotas san. mazgas ikimokyklinio ugdymo vaikams.

Šveicarijos progimnazijoje taip pat įrengta nauja ikimokyklinio ugdymo grupė su prausykla, virtuvėle, atskiru koridoriumi, naujais žaislais vaikams. Įstaigoje suremontuoti matematikos ir dailės-technologijų kabinetai, įsigytos naujos staklės ir įrengimai, darbastaliai ir kitos priemonės, pakeistos kabinetų durys.

„Džiaugiuosi matydama tvarkomas ir remontuojamas rajono ugdymo įstaigas, kurios rugsėjo 1 d. pasitiks moksleivius daugiau ar mažiau atsinaujinusios ir pagražėjusios. Žinoma, labai norėtųsi, kad mokyklų ir darželių remontui galėtume skirti dar daugiau lėšų, bet manau, kad dar per kelerius metus tuo galės džiaugtis didžioji dalis ugdymo įstaigų“, - sakė Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė V. Šadauskienė.

Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklose šiais mokslo metais laukiama apie 5,2 tūkst. vaikų. Mokinių skaičius rajone mažėja, tačiau šiemet pastebimas ne toks didelis sumažėjimas, kaip ankstesniais metais.