Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Kontaktai
Paslaugos
DUK
Skelbimai

Negalią turintys sportininkai – sveikųjų varžybose Jonavoje

 Negalią turintys sportininkai – sveikųjų varžybose Jonavoje A. Reipos nuotr.

Pirmą kartą Lietuvos dviračių plento čempionate jėgas išbandys ir neįgalieji sportininkai. Ši istorinė akimirka bus užfiksuota Jonavoje vykstančiame šalies dviračių plento čempionate.

„Esminė mūsų žinutė – apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę per sportą. Dalyvaujant vienose varžybose su sveikaisiais esame labiau matomi. Žmonės mato ir priima mus. Sportininkui su negalia – neapsakomas jausmas startuoti kartu su sveikaisiais, kai tu nesi išskiriamas“, – sako Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) prezidentas Mindaugas Bilius.

Tarp čempionato dalyvių bus ir paralimpinėse žaidynėse dalyvavusių sportininkų: jėgas išmėgins irkluotojas Augustas Navickas, Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas Marius Zibolis. Pedalus Jonavoje mins ir triatlonininkas Ernestas Česonis, kuriam dviračiai – viena iš rungčių. 

„Man kaip paraatletui išties labai smagu, kad Lietuvoje vyksta tokie dalykai. Tiek su lengvąja atletika, tiek dabar su dviračių sportu. Labai smagu, kai neįgalieji gali varžytis kartu su sveikaisiais. Mes galime parodyti, jog mūsų nereikia išskirti, ir tai yra nuostabu. Anksčiau ne kartą esu pagalvojęs, kad būtų smagu man sudalyvauti dviračių varžybose, o dabar tai tapo realybe, ir aš jau planuoju važiuoti atskiro starto lenktynėse“, – sakė E. Česonis. 

Trylika dviračių sporto entuziastų su negalia startuos šeštadienį, 11 val. Sportininkai pedalus mins 5 km rate aplink Jonavos tvenkinius.

Nuolat plečiamo Jonavos miesto dviračių takų tinklo bendras ilgis šiandien  jau siekia apie 25 kilometrus.

Pagal LPAK info.