Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Kontaktai
Paslaugos
DUK
Skelbimai

Pradedamas statyti pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Žeimių gatvę

Pradedamas statyti pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Žeimių gatvę A. Reipos nuotr.

Penktadienį Jonavoje oficialiai prasidėjo modernaus pėsčiųjų ir dviračių tilto statybos darbai. Pėsčiųjų tiltas per judrią Žeimių gatvę sujungs gyvenamąjį Kosmonautų rajoną ir kitoje gatvės pusėje esančius Jonavos sporto areną, Joninių slėnį, miesto stadioną bei šioje vietoje taip pat planuojamą statyti baseiną.

Statybos darbų pradžia pažymėta simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija, kurios metu statybos vietoje į žemę įkastas laiškas ateities kartoms.

Laišką pasirašė ceremonijoje dalyvavę Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, Susisiekimo viceministras Virgaudas Puodžiukas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir AB „Kauno tiltai" vadovas Aldas Rusevičius.

„Tai yra labai ambicingas projektas, tačiau didelis darbas jau padarytas – jis prasidėjo gerokai anksčiau, dar nuo idėjos, kad reikėtų sujungti gyvenamąjį rajoną ir rekreacinę teritoriją. Apie tai pradėjome galvoti dar statydami areną.

Dėkoju visiems, kurie dėjo daug pastangų, kad projektas būtų realizuojamas. Tikiu, kad šiandien pradėję statybas, iki metų pabaigos mes šį tiltą turėsime", - sakė rajono meras M. Sinkevičius.

Galimybė pradėti tilto statybas atsirado gavus Vyriausybės finansavimą ir Susisiekimo ministrui paskirsčius papildomas lėšas savivaldybių kelių saugumo priemonėms įrengti.

Tiltą per Žeimių gatvę projektavo UAB „Šiltas namas", statys – AB „Kauno tiltai". Statybos darbus įmonė atliks už beveik 2 mln. 260 tūkst. eurų.

Projekte numatyta, kad tilto ilgis sieks 61 metrą, juo galės judėti pėstieji ir dviratininkai, numatytos prieigos neįgaliesiems.

Originalių formų statinys, tikimasi, taps nauju modernaus Jonavos miesto simboliu.